Gdzie wykorzystuje się płyty laminowane?

Płyta laminowana biała to materiał, który wykonany został z trójwarstwowej płyty MDF lub wiórowej. Jest jedno- lub dwustronnie pokryta termoutwardzalną żywicą, co sprawia, że niepotrzebna jest już żadna dodatkowa obróbka. Z łatwością stanie się imitacją jakiejkolwiek struktury, na przykład naturalnego drewna w różnych odcieniach, kamienia czy betonu.

Jest to tańsza alternatywa drewna, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie jej w roli podłogi, czy blatu kuchennego. Płyta laminowana biała jest też znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości, co jest jej niewątpliwą zaletą. Powstaje w wyniku naprasowania materiału dekoracyjnego na powierzchnię płyty.

Płyta laminowana biała wyróżnia się bogactwem kolorystyki (występują zarówno pastele, jaki kolory nasycyone) i struktur. Jej ważną cechą jest też wysoka jakość. To materiał niezwykle odporny na wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia, a do tego jest łatwy w obróbce i przyjazny środowisku.

Dostępne są płyty laminowane w różnych formatach i o różnych grubościach oraz powierzchniach. Ważną cechą tego materiału jest też łatwość w codziennej jego pielęgnacji. Wystarczy do tego jedynie miękka, zwilżona ściereczka – bez agresywnie czyszczących specyfików i impregnatów nabłyszczających.

Płyta laminowana biała użyta w produkcji mebli pozwoli nadać im dowolny wygląd, a końcowa cena produktu będzie przystępna dla wszystkich zainteresowanych. Poza produkcją mebli, płytę tę stosować można także w aranżacji wnętrz, między innymi jako dekorację na ścianie. Wykańcza się nią również blaty kuchenne i ściany w kuchni. Świetnie sprawdzi się także jako tło za telewizorem lub dla ściennych półek. Przy okazji doskonale przykryje instalację elektryczną i kable nieestetycznie ciągnące się w strefie rozrywki w salonie.

Płyty laminowane służyć też mogą do renowacji mebli używanych. Świetnie sprawdzą się przy odnawianiu frontów szafek kuchennych lub blatów stołowych. Płyty też można spotkać również w przedpokoju – jako panele, do których przykręca się odpowiednio dobrany wieszak. Jest to funkcjonalna, a jednocześnie dekoracyjna część wyposażenie wnętrza holu.

You may also like...